Pomysły na biznes

Pomysłem na biznes może być wszystko. Naprawdę, od przysłowiowego rzepu przez elektryczny pastuch na zwierzęta. A pomysły warto zbierać i kształtować od najwcześniejszych lat, by np. już na studiach sobie zacząć działaś na własną rękę. Wszyscy mamy świadomość tego, że potrzebna w Polsce jest nowa jakość wspierania przedsiębiorczości, poprzez pomoc w zakładaniu oraz rozwoju małych i średnich firm a także w tworzeniu innowacyjnych pomysłów biznesowych mających stanowić przewagę konkurencyjną polskiej gospodarki. Dlatego tak bardzo namawia się studentów do działania. Studenci, osoby poznające świat i specyfikę poszczególnych zawodów są wolni od utartych schematów stosowanych w firmach w różnych branżach i mogą wymyśleć naprawdę niesamowite rozwiązania dla biznesu.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

W Polsce przy uczelniach wyższych działają Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Są to inicjatywy zmierzające do rozwoju przedsiębiorczości wśród młodych Polaków niezależnie od roku i kierunku studiów. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości realizują projekty społeczne i biznesowe na skalę ogólnopolską jak i regionalną, gromadzi również najwybitniejszych ekspertów młodej przedsiębiorczości oraz rozwija Innowacyjną Gospodarkę w Polsce, by wprowadzać młodych Polaków na przedsiębiorcze tory. Nie tylko te akademickie, ale wszelkiego rodzaju inkubatory przedsiębiorczości dążą konsekwentnie do tworzenia sprzyjającego klimatu dla rozwoju indywidualnych biznesów wśród młodych, i nie tylko młodych, ludzi.

W tym celu w największych miastach w całej Polsce stworzono mnóstwo inkubatorów oraz fundacji przedsiębiorczości, oferujących różnorodne pakiety usług: od rozliczania księgowego i finansowego każdej firmy, poprzez pisanie umów, udzielanie porad prawnych, udostępnianie biura i sprzętu biurowego, wsparcie w kontaktach z ZUS-em oraz Urzędem Skarbowym. Takie „laboratoryjne” warunki funkcjonowania firmy w pierwszym okresie jej istnienia może być doskonałym sprawdzianem czy pomysł na biznes w takiej formie się sprzedaje i czy klienci są nim zainteresowani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *