Jak otworzyć biznes?

Jak otworzyć własny biznes? W krajach oświeconej Europy Zachodniej, odpowiedź brzmiałaby: bardzo prosto. Niestety w poskomunistycznym krajem daleko za Murzynami odpowiedź jest zupełnie inna. Otwarcie własnej firmy wiąże się z dużymi wydatkami, samymi administracyjnymi, nawet do dwóch tysięcy złotych. Poza tym czas trwania działań administracyjnych doprowadza do białej gorączki. Często ze złożeniem wszystkich papierów wiążą się wycieczki od urzędu do urzędu, od pokoju do pokoju i wracanie się po głupia pieczątkę. A jak to już się uda załatwić to i tak mamy jeszcze dużo czasu bo postępowanie administracyjne może trwać od trzech do czterech kolejnych tygodni.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Łatwiej, i naprawdę dużo szybciej, jest założenie firmy w ramach działania jakiegoś inkubatora przedsiębiorczości. Np. dla studentów i pracowników naukowych uczelni wyższych w całej Polsce można przyłączyć się do akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Nadają one naszej firmie osobowość prawną. Co jeszcze ponad to daje nam działalność w ramach inkubatora? Przede wszystkim brak obowiązku odprowadzania składek na ZUS. Ponadto pracownicy AIP prowadzą księgowość całego pionu akademickich firm. Oferuje też kompleksowe porady prawno-podatkowe doradców podatków (biegłych rewidentów, księgowych). Akademickie Inkubatory przedsiębiorczości zajmują się również inną opieką prawną (w tym przy tworzeniu umów i regulaminów). Często udostępniane pomieszczenia przeznaczonego do prowadzenia firmy na warunkach określonych przez Dyrektora poszczególnego AIP.

Wraz z biurem student dostaje również dostęp do telefonu, faksu, komputera, drukarki i podstawowych urządzeń biurowych, wedle zasobów AIP. Działanie w tak dużej zorganizowanej grupie ułatwia pozyskiwanie kontaktów biznesowych przez początkujących biznesmenów i bizneswoman, również z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Business Centre Club poprzez organizowanie różnotematycznych spotkań biznesowych. I co dla nowego biznesu najważniejsze pomaga przy promocji i reklamie za pośrednictwem patronów medialnych i wspierających mediów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *